Reality Levice

Na predaj moderná energeticky úsporná novostavba na Lipníku. – Tlmače/Lipník - Tlmače/Lipník

 • novostavba, bungalov, levicke-reality 1
 • novostavba, bungalov, levicke-reality 3
 • novostavba, bungalov, levicke-reality 4

ID nehnuteľnosti : 96

Predaj 116,000€ - Rodinný dom
445 m23 Izby1 Kúpelňa Vytlačiť

Ponúkame na predaj modernú, energeticky úspornú novostavbu trojizbového rodinného domu, ktorá sa nachádza na novovybudovanej ulici na sídlisku Lipník ( okres Levice ). Je to projekt vo výstavbe ( viac info telefonicky, alebo e-mailom ).
Vstup do domu je riešený oddeleným zádverím prepojeným s chodbou, z ktorej sa jedným smerom dostaneme k dominantnému priestoru domu – obývacej izbe prepojenej s kuchyňou, čím vznikne otvorený vzdušný priestor, z ktorej je možnosť dostať sa aj von na terasu. Opačným smerom sa po chodbe dostaneme k spálni a druhej izbe, pričom zo spálne je rovnako možný výstup na terasu. Ďalej tu máme priestrannú kúpeľňu, oddelené WC a technickú miestnosť, v ktorej okrem miesta potrebného na umiestnenie technológii ostáva aj menší skladovací priestor.
Celková plocha pozemku je 445 m2
Z celkovej výmery pozemku tvorí zastavaná plocha domu 95,70 m2 a plocha ostatných spevnených plôch – terasa, prístrešok, chodník a cesta – 97,70 m2
Úžitková plocha domu je 74,41 m2.
Pred vstupom do domu zo severnej strany je pokračovaním strechy vytvorený prístrešok na parkovanie auta s plochou 31 m2, vďaka čomu je možné aj za dažďa prejsť do interiéru domu.
Na opačnej strane domu je na juh orientovaná slnečná terasa s nádherným výhľadom s plochou 42,88 m2, ktorá je čiastočne prestrešená po celej dĺžke presahom strechy.
Tento energeticky úsporný dom bude postavený z pórobetónových tvárnic hrúbky 25 cm na pásových betónových základoch, s pultovou strechou s nízkym sklonom 3°. Ako krytina je preto použitá hydroizolačná strešná fólia Fatrafol.Pasívny štandard je zo stavebného hľadiska zabezpečený použitím dostatočnej hrúbky tepelnej izolácie – v podlahe 18 cm EPS, v stenách 25 cm EPS a v streche 40 cm minerálnej izolácie. Použité sú kvalitné biele plastové okná s izolačným trojsklom a kvôli čo najvyšším tepelným ziskom sú najväčšie plochy zasklenia obytných miestností orientované na juh a naopak na zamedzenie tepelných strát je na severnej strane zasklenia len minimum. Samozrejmosťou je aj riešenie letného prehrievania týchto miestností jednak presahom strechy, ale aj vonkajšími tieniacimi žalúziami.
Z technologického hľadiska dopomáha kvalite vnútorného prostredia systém riadeného vetrania REKUPERÁCIA so spätným získavaním tepla, ktorý dovádza ohriaty (v zime) alebo ochladený (v lete) čerstvý vzduch do každej obytnej miestnosti a naopak odvádza odpadový teplý, vlhkosťou a pachmi zaťažený vzduch von z objektu, čím sa zabezpečí výmena vzduchu v celom dome, aj bez nutnosti otvárania okien.  Táto technológia je za príplatok voliteľná.

Tento rodinný dom potrebuje na vykurovanie menej ako 25 kWh/m2/za rok, môže byť vykurovanie riešené elektrickým podlahovým kúrením, elektrickým kotlom, ktorý sa postará okrem kúrenia aj o prípravu teplej vody alebo alternatívne aj tepelným čerpadlom. Pri systémoch s podlahovým kúrením prostredníctvom teplovýmenného média je možné tieto rozvody v lete v prípade extrémnych horúčav použiť rovnako na chladenie.

Nakoľko finálna podoba tohto domu môže byť približne v piatich variantoch a ďalších kombináciách (rôzny spôsob zakladania, druh kúrenia, chladenie, rekuperácia, úroveň elektroinštalácií, obklady domu vs. omietky, oplotenie, chodníky, interiérové úpravy, atď.), uvádzame cenu od 115 000 € s DPH.

Mesto Tlmače je vzdialené od okresného mesta Levice len 10 minút cesty autom (je tu aj možnosť autobusového a železničného spojenia), po diaľnici sú jednoducho a rýchlo dostupné aj krajské mestá Nitra (30 minút) a Banská Bystrica (45 minút). Nachádza sa tu úplná občianska vybavenosť ( škôlka, škola, zdravotné stredisko, relaxačné centrum so saunou, fitnessom, krytou plavárňou, obchody atď. ).

Ak niekto rozmýšľa nad bývaním v modernom rodinnom dome odporúčam vidieť.

 • elektrika ano
 • voda mestská
 • materiál porobetónové tvárnice
 • strecha pultová s nízkym sklonom
 • odpad žumpa/čistička
 • pozemok rovinatý
 • terasa áno
 • parkovanie prístrešok
 • kúrenie podlahové
 • novostavba samostatne stojaci dom
Lokalita nehnuteľnosti

Eva Majerová

Majerova-Eva
 • Mobil : 0915 276 876
 • Email : majerova@levicke-reality.sk
Viac o mne

Kontakt

Ako dotknutá osoba súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledujúcom znení Odoslielam...
 

Podobné nehnuteľnosti